Co mnie wyróżnia jako logopedę?

Jąkanie się jest tym w czym się specjalizuje jako logopeda

Jąkanie się jest przypadłością, która dotyka coraz więcej dzieci jak i dorosłych. Dzięki nieustającym poszukiwaniom nowych rozwiązań dla terapii i pomocy osobom jąkającym się natrafiłam na stosunkowo młodą metodę terapii opracowaną przez logopedów z brytyjskiego ośrodka Michael Palin Centre for Stammering Children. Podejście to zakłada ogromny wpływ rodziców na pomoc dziecku, jego samoakceptację i wiarę we własne możliwości. Dzięki zastosowaniu tej metody uczę rodziców jak mają komunikować się ze swoim dzieckiem, tak aby mu tę komunikację maksymalnie ułatwić.
Ponadto, zawsze staram się zrozumieć kim jest osoba jąkająca się, która potrzebuje mojej pomocy, każdy jest inny. Raczej pomagam uwierzyć w siebie i swoje możliwości, wspólnie szukam rozwiązania. W przypadku dzieci, którym towarzyszy zazwyczaj jeden z rodziców pamiętam, że w procesie terapeutycznym uczestniczą oboje. Dorosły stanowi wsparcie dla dziecka. Bardzo wierzę w intuicję, pomysłowość, kreatywność rodziców. Zachęcam do ćwiczeń przez zabawę, która jest wspólnym spotkaniem i radością dla obydwu stron.

Staram się pokazywać jąkanie się jako coś normalnego

Swoją wiedzę i doświadczenie z pracy przekazuję tzw. zdrowym rówieśnikom moich pacjentów; organizuje spotkania, na których pokazuję, że jąkanie się nie jest czymś złym, wręcz przeciwnie – wzbogaca, zmienia nasze spojrzenie na świat.”

logopeda krakow v3