Logopeda online – terapia

Terapia Jąkania Online – dlaczego warto?

Wiele osób zastanawia się czy prowadzanie terapii jąkania online jest w ogóle możliwe?
Czas pandemii to trudny okres w życiu zwłaszcza dla wrażliwych osób a takimi są osoby z jąkaniem. Wszyscy doświadczyliśmy zamknięcia, odosobnienia, braku kontaktów z bliskimi, przyrodą czy też zwyczajną, bezpieczną codziennością. Dzieci nie uczęszczały do przedszkoli i szkół, przeżywały trudne chwile rozłąki z towarzyszami zabaw, opiekunami, nauczycielami. W myśl zasady, że każda forma pomocy jest lepsza od żadnej pomocy, umożliwiłam swoim pacjentom odbywanie terapii jąkania online. Przy okazji okazało się, że wiele osób zaczęło szukać alternatywnej formy pomocy ponieważ, ich dzieci zaczęły się jąkać a bezpośredni kontakt ze specjalistą był niemożliwy.  Moi dotychczasowi i nowi pacjenci szybko odnaleźli wiele zalet takiej formy pomocy – osoby dorosłe i młodzież doceniali brak konieczności dojeżdżania na terapię a u dzieci zbawienne okazało się odbywanie terapii w miejscu, które doskonale znają – w ich własnym domu, pod okiem rodziców.

Terapia jąkania online jest możliwa i przynosi zamierzone efekty. Daje możliwość kontaktu z terapeutą bez konieczności dojazdu do gabinetu. Terapię jąkania i konsultację online polecam szczególnie rodzicom małych dzieci oraz dorosłym.

Pomoc Logopedyczna dla dzieci wielojęzycznych

Obecnie prowadzę również terapię dzieci i ich rodzin w Londynie. Dzieci mieszkające za granicą często mówią w wielu językach, co powoduje, że ich rozwój mowy odbiega od przyjętych standardów.  Takim rodzinom pomagam zdiagnozować czy dziecko faktycznie potrzebuje pomocy specjalisty czy też rozwój mowy dziecka jest w normie.