facebook znanylekarz
Słynni jakajacy sie

Słynni jąkający się

Słynni jąkający się

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że osoby jąkające się doskonale radzą sobie w świecie show biznesu, robią karierę muzyczną lub polityczną czy aktorską. Słynni jąkający się są piosenkarzami, aktorami czy dziennikarzami. Często zdarza się, że nie wiemy, że sławna osoba się jąka dopóki gdzieś o tym nie przeczytamy lub ktoś nam na to nie zwróci uwagi. Najczęściej charyzma tych osób jest tak duża, że zupełnie odwraca to naszą uwagę od tego w jaki sposób ktoś mówi.

Poznaj kilka popularnych osób, które pomimo jąkania osiągnęły sukces i są znani w Polsce lub na całym Świecie.

 

  1. Jurek Owsiak – dziennikarz, filantrop, założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Człowiek, który przemawiał do tysięcy ludzi na żywo lub za pomocą radia lub telewizji. Jego słowa porywały miliony osób do pomagania innym. Jąkanie nie przeszkodziło mu w tym aby swoimi słowami pomagać innym. Owsiak jest niewątpliwie najpopularniejszym słynnym jąkającym się.

W kontekście jąkania Owsiak mówił o sobie:

„Jąkanie towarzyszy mi od szkoły podstawowej. W jego pokonywaniu niezwykle pomogło mi angażowanie się w różne działania, bycie z innymi i wspólne realizowanie pomysłów. Potrzeba wielkiej determinacji, by ograniczyć swoje niedoskonałości. Jest też inny sposób walki z nimi – po prostu polubić je.”

 

  1. Łukasz Golec – wokalista i jeden z liderów zespołu Golec uOrkiestra. Na co dzień komponuje i śpiewa piosenki dla publiczności polskiej i zagranicznej. Razem z zespołem i rodziną często bywa gościem programów telewizyjnych w których chętnie się wypowiada na różne tematy.

O swoim jąkaniu mówił: „Nigdy nie przejmowałem się zbytnio moim zaburzeniem mowy. Lubię czasami się zająknąć. To wyróżnia mnie spośród braci Golec. Jąkanie może być atutem, czymś charakterystycznym dla danej osoby.”

  1. Ed Sheeran – jeden z najpopularniejszych brytyjskich piosenkarzy. Jego piosenek słuchają miliony osób na całym świecie. Swoją karierę zaczynał grając i śpiewając na ulicy. Udowodnił, że nawet gdy jest się „dziwnym odmieńcem” można stać się idolem tysięcy osób.

O swoim jąkaniu mówił:

„Dzieciaki, z którymi chodziłem do szkoły były najnormalniejsze i najbardziej fajne, kiedy dorastaliśmy. (…) nie chciałem, żeby moje jąkanie było wielkim problemem, nie chciałem robić z tego czegoś wielkiego, ale to było bardzo stresujące, by być sobą w kontakcie z rówieśnikami. A przecież nikt nie może być tobą lepiej niż ty sam. Jeśli będziesz na siłę starał się być najfajniejszy w swojej klasie, to wreszcie staniesz się nudny i będziesz robić coś dla kogoś, kto wcale nie był taki cool. Bądź sobą. Zaakceptuj swoje dziwactwa – to, co odróżnia cię od innych, pomaga ci być interesującym człowiekiem. Bycie dziwnym to wspaniała sprawa.”

 

  1. Emily Blunt – aktorka pochodzenia brytyjskiego. Grała w popularnych filmach takich jak „Ciche miejsce”, czy „Na skraju jutra”. Role, które grała przyniosły jej światową sławę i liczne nagrody.

W jednym z wywiadów powiedziała:

„Jako dziecko bardzo się zacinałam. W pewnym momencie okazało się, że łatwiej jest mi mówić płynnie, kiedy recytuję. Naśladowałam śmieszne głosy, akcenty, to pomagało. Potem nasz szkolny nauczyciel namówił mnie, żebym wystąpiła w przedstawieniu. Ten pomysł wydawał mi się chybiony, byłam przekonana, że poniosę porażkę. Ale na scenie pierwszy raz w życiu mówiłam płynnie. To rzeczywiście ironiczne, że ta jąkająca się dziewczynka wylądowała w zawodzie, który wymaga nieustannego mówienia…”

Osoby te sprawiły, że jąkanie stało się czym wyjątkowym, czymś co finalnie je wzmocniło. Słynni jąkający się mogą być inspirujący dla wielu osób, które nie wierzą w siebie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak możesz pomóc sobie zaakceptować i polubić swoje jąkanie, skontaktuj się ze mną. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *