Jestem logopedą / neurologopedą w Krakowie

Logopeda z Europejską Specjalizacją Zaburzeń Płynności Mowy (ECSF) - Logopeda w Krakowie


Pracuje jako Logopeda z Europejską Specjalizacją Zaburzeń Płynności Mowy. Dzięki nieustającym poszukiwaniom nowych rozwiązań dla terapii i pomocy osobom jąkającym się natrafiłam na stosunkowo młodą metodę terapii opracowaną przez logopedów z brytyjskiego ośrodka Michael Palin Centre for Stammering Children. Podejście to zakłada ogromny wpływ rodziców na pomoc dziecku, jego samoakceptację i wiarę we własne możliwości. Dzięki zastosowaniu tej metody uczę rodziców jak mają komunikować się ze swoim dzieckiem, tak aby mu tę komunikację maksymalnie ułatwić.
Ponadto, zawsze staram się zrozumieć kim jest osoba jąkająca się, która potrzebuje mojej pomocy, każdy jest inny. Raczej pomagam uwierzyć w siebie i swoje możliwości, wspólnie szukam rozwiązania. W przypadku dzieci, którym towarzyszy zazwyczaj jeden z rodziców pamiętam, że w procesie terapeutycznym uczestniczą oboje. Dorosły stanowi wsparcie dla dziecka. Bardzo wierzę w intuicję, pomysłowość, kreatywność rodziców. Zachęcam do ćwiczeń przez zabawę, która jest wspólnym spotkaniem i radością dla obydwu stron.
Swoją wiedzę i doświadczenie z pracy przekazuję tzw. zdrowym rówieśnikom moich pacjentów; organizuje spotkania, na których pokazuję, że odmienność nie jest czymś złym, wręcz przeciwnie – wzbogaca, zmienia nasze spojrzenie na świat.”

Logopeda z Europejską Specjalizacją Zaburzeń Płynności Mowy - co to znaczy?

Specjalizuje się przede wszystkim w terapii zaburzeń płynności mówienia (jąkanie i giełkot). Wiedza, którą posiadam i wiedza, którą cały czas  zdobywam,  oscyluje wokół Zaburzeń Płynności Mowy. Jest to dla mnie dziedzina o tyle fascynująca, że postanowiłam swój rozwój zawodowy skierować właśnie w tym kierunku. Dzięki temu mogę pomagać głównie pacjentom z tym problemem. Każda moja forma poszerzania i aktualizacji wiedzy jest ukierunkowana na poszukiwanie rozwiązań pomocy dla osób z jąkaniem i giełkotem. Dzięki wyspecjalizowaniu się w konkretnej dziedzinie, jestem w stanie pomagać osobom, które mają za sobą niepowodzenia w terapii z innymi logopedami.

Poszerzając swoją wiedzę konieczną w rozwiązywaniu problemów moich obecnych i przyszłych pacjentów jestem w trakcie czteroletniej specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Już teraz wiedza wykorzystana podczas studiów pozwala mi lepiej zrozumieć moich podopiecznych. 

                                             

Oto niektóre z moich szkoleń z ostatnich lat:

od 2023

rozpoczęcie czteroletniego całościowego szkolenia z psychoterapii dzieci i młodzieży w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie

2020

Logopeda z Europejską Specjalizacją Zaburzeń Płynności Mowy (European Clinical Specialization in Fluency Disorders) w Antwerpii na Thomas More University

2016

Mini-KIDS warsztaty prowadzonych przez Petera Schneidera (Centrum Logopedyczne w Katowicach)

2013

licencjonowany kurs na Terapeutę Integracji Sensorycznej (PSTIS)

2017

Metoda Wideotreningu Komunikacji – VIT (Centrum Maltańskie w Krakowie)

2015

kurs IndywiduanegoTreningu Słuchowego Johansena (IAS)

2016

kurs na Uniwersytecie w Bostonie (stypendium Stuttering Foundation of America) z Cognitywno Behavioranej Terapii jąkania i giełkotu oraz PCI- Palin Therapy prowadzonej przez Michael Palin Centre of London For Stammering Children

2014

kurs Wczesnej Interwencji Logopedycznej u dzieci przedwcześnie urodzonych i noworodków (Elżbieta Stecko SWPS)